KAVEL GEGEVENS
Sluitingstijd | 11-12-2018 20:17 |
VOERTUIGGEGEVENS - MERK: Mercedes-Benz - TYPE: W201 190E 2.3-16 - CC: 2.300 - KW: 136 - BRANDSTOF: Benzine - VIN: WDB2010341F143480 - KM:235.153 - INGEBRUIKNAME: 12/09/1985 - AFKOMST BOORDDOCUMENTEN.: Belgisch - Exportdoc./Importdoc/705: JA - Inschrijvingsbewijs: (ja-nee): JA - NL - Keuringsbewijs (ja-nee): NEE - Gelijkvormigheidsattest (ja-nee): NEE - Marge-/BTWwagen: Marge BESCHRIJVING: GESCHIEDENIS: Ter viering van de heropening van de Nürburgring in functie van het nieuwe parcours voor de F1 in 1984 voorzag Mercedes 20 fabriekswagens van de 190E 2.3-16. Deze werden bereden door de toen leidende F1 coureurs en de beloften. Deze namen het tegen mekaar op in een race. De enige aanpassing die gedaan werd aan de wagens was het plaatsen van een geschroefde rolkooi en 2 kuipstoelen vooraan. Verder werd er niets gewijzigd aan de fabriekswagen! De geschiedenis vertelt ons dat in die race de belofte Ayrton Senna iedereen naar huis reed, onverwacht! Dit was de start van de fantastische carrière van Senna dat begin jaren ‘90 een tragisch einde kende voor hem. De geschiedenis maakt van hem en deze 16v het icoon waar vandaag iedereen met voldoening naar terugkijkt. Vandaar de hommage aan Senna adv 1 op 1 identieke bestickering op de 190E wetende dat hij in de identieke (rauchsilbere) auto geschiedenis schreef in 1984! DE AUTO Deze 190E is bekomen uit een privécollectie. De 190E is origineel geleverd in Luxemburg. In 1995 is deze naar Nederland gekomen en bereden tot 2004. Daarna is de wagen gestald geworden naar een 500E en 500SL. De laatste 10 jaar is de wagen zelden nog bereden. Deze is opgestart, voorzien van een verse batterij, verse benzine, etc. De 190E draait, rijdt en remt. Het valt op dat deze 190E puur en origineel staat. Hoogtepunten hiervan zijn: - Onverpruts origineel (geen maar ook geen tuning) - Beperkt in roest - Goed stationair draaiend - Goed algemeen rijdend - Grotendeels originele lak met charmante aanvaardbare gebruikssporen - De interessante motoropstelling - Originele putdekselwielen Kortom een auto met zeer veel potentieel, zeker gezien de stijgende marktprijs en het steeds kariger aanbod. Met de juiste aandacht en investering in onderhoud en afwerking is dit een fantastische 190E 2.3-16. Schatting van de veilingmeester: €15.000,- a €16.000,- Deze beschrijving is louter informatief en niet van bindende aard, tevens onder voorbehoud van vergissing of onopgemerkte mankementen. Maak gebruik van onze nocturne en kijkdag om jezelf te voorzien van je eigen oordeel en kom je overtuigen van dit kavel. |