Date de départ | 27-11-2018 10:00 |
Heure de fermeture | 11-12-2018 20:31 |
SOUS ADJUDICATION PROVISOIRE
VOERTUIGGEGEVENS - MERK: Volkswagen - TYPE: Porsche Speedster R - CC: 1.600cc - KW: Onbekend - BRANDSTOF: Benzine - VIN: 113006152 - AFGELEZEN KMSTAND: 2.314 - INGEBRUIKNAME: 15/09/1963 - AFKOMST BOORDDOCUMENTEN.: België - Exportdoc./Importdoc/705: NEE - Inschrijvingsbewijs: (ja-nee): JA - Keuringsbewijs (ja-nee): NEE - Gelijkvormigheidsattest (ja-nee): NEE - BTW-/Margewagen: Marge BESCHRIJVING: De Porsche 356 werd ontworpen in Gmünd, waarnaartoe Ferdinand Porsche in de Tweede Wereldoorlog was verhuisd. De Porsche 356 werd ontworpen door Ferry Porsche, de zoon van Ferdinand Porsche. Porsche gebruikte voor de productie veel onderdelen van de Volkswagen, zoals de luchtgekoelde boxermotor. Dit omdat hij in de jaren 30 was betrokken bij de ontwikkeling van deze auto. De carrosserie werd ontworpen door Porsche-medewerker Erwin Komenda. De mechanische onderdelen, inclusief de motor, de schokdemper en het chassis, werden gebouwd door Volkswagen. De eerste Porsche 356 werd gecertificeerd op 8 juni 1948 in de Oostenrijkse plaats Gmünd. De Porsche 356 die in Gmünd werd gebouwd, was van aluminium, totdat de productie in 1950 verhuisde naar het Duitse Stuttgart. Daarna werd tot 1965 staal gebruikt. Aanvankelijk hadden de ontwerpers een efficiënte coupé op het oog, maar er werden ook enkele open auto's gepland. De Porsche 356 was een vierzitter, maar achterin werden alleen twee noodzittingen aangebracht. In 1950 verhuisde de productie van de Porsche 356 van het Oostenrijkse Gmünd naar het Duitse Stuttgart-Zuffenhausen. In de loop der jaren werd het model een paar keer aangepast. Zo werd de motorinhoud vergroot naar 1286 cc en later naar 1582 cc. In 1955 kwam de Carrera uit. De Porsche 356 was tot 1965 in productie. In totaal werden er tussen 1948 en 1965 76.313 exemplaren van de Porsche 356 gebouwd. De 356 werd opgevolgd door de Porsche 911. Deze Speedster R is een reproductie gebouwd naar het origineel. De hoge kwalitatieve afwerking maakt van deze Speedster R de meest gewilde variant. De staat is goed. Het polyester koetswerk is in mooie staat met normalge gebruikssporen gezien de leeftijd. Het interieur is goed, zoals te zien is op de foto's. De kap is goed. De Speedster is voorzien van "glazen" inzetvensters. Dit is uniek! Deze zijn normaal in plastic uitgevoerd. De motor start, de wagen rijdt en remt. Schatting van de veilingmeester: €35.000,- a €37.500,- Deze beschrijving is louter informatief en niet van bindende aard, tevens onder voorbehoud van vergissing of onopgemerkte mankementen. Maak gebruik van onze nocturne en kijkdag om jezelf te voorzien van je eigen oordeel en kom je overtuigen van dit kavel |